Budu povídat na Podcast Session 2019 v Karlíně, přijď se podívat

Budu povídat na Podcast Session 2019 v Karlíně, přijď se podívat

Množství podcastů vznikající už i u nás dává tušit, že samotný zvuk i bez videa začíná vyhledávat stále větší skupina lidí. Ostatně, už jsem kvůli tomu i něco napsal.

Situace se chopil Český rozhlas. Dobří lidé co v něm pracují se rozhodli uspořádat setkání všech, kteří podcasty poslouchají, vytváří a nebo by chtěli vytvářet. Protože i u nás se pro daný formát „zvukového pořadu“ používá slovo podcast, pojmenovali akci ve stejnému duchu: Podcast session 2019

Akce se koná 30. září 2019 v  Kasárna Karlín. Protože se snažím u té produkce podcastů u nás být aktivní co nejvíce, budu tam mít sám nějaké to povídání. Jednak to bude diskuse s dalšími podcastery, konkrétně ve Velkém sále od 14.00 do 14.45 s Lindou Martiškovou (Podle sebe) a Ondřejem Trhoněm (Otevřené hlavy). 

Ale hlavně, v rámci svých pokusů o osvětu a práce na co nejlepším podcastovém výsledku jsem byl osloven, jestli bych si nepřipravil něco o nahrávání v domácích podmínkách (za účelem dosažení co nejlepšího zvuku). Moje půlhodinka dostala název „Natáčení pod dekou: Jak dělat dobrý zvuk když nemám studio“ a budu ji mít až navečer, od 18.00 do 18.30 rovněž ve Velkém sále. Snad mi u toho všichni neusnou.

Samotný program končí až ve 22.00 večer (začíná ve 13.00) a to hned na několika místech.

Kromě jiného se bude před publikem natáčet Vinohradská 12 s Kovym, chybět nebudou ani Buchty, Anička Vošalíková bude natáčet první díl nového podcastu Rozhlasu Ping, chybět nebude ani Dan Tržil nebo Miloš Čermák. Je toho vážně o moc víc, fakt se koukni aspoň na ten web.

Celý harmonogram včetně kompletního seznamu hostů je k dispozici na webu Rozhlasu a na Facebooku ve speciální udáosti.

Na Spotify můžeš navíc najít playlist s podcasty vystupujících autorů.

K dispozici budou i workshopy s tématy Jak začít s podcastem, jak na techniku i jak mluvit na mikrofon. Kromě podcasterů tam bude spousta profíků od zvuku, nejlepší učitelé práce s hlasem a spousta dalších lidí, kterí mají práci se zvukem jako svoji práci, poslání i hobby.

A to nejlepší: vstup je zdarma!

Tak doufám, že se pro jednou uvidíme!