Nový podcast z mojí dílny: Povídková antologie Klekání

Nový podcast z mojí dílny: Povídková antologie Klekání

Přišel podzim a s ním sychravé, čím dál delší večery. Bývávalo to při svíčkách a vyprávění.

Příběhů. Babička mi tak čítávala, když jsem k ní jezdil. Všechny nás nějaké fascinují. Někdo je na ty bulvárnější, někdo s pointou. Někoho na historické kroniky o incestech a vyvražďování celých rodin. Marketingoví experti sice slovo „příběh“ trošku znásilnili, ale já se ho pořád odmítám vzdát. Teda, toho vyprávění. Protože vyprávění a sdílení zkušeností prostřednictvím anekdoty je přirozenou součástí lidské civilizace. Už tisíciletí. Daleko před vynálezem písma.

Varování: tohle malým dětem raději nepouštějte.

Na podcastový web se dostaneš jednoduchým kliknutím na následující banner:

Další epizody najdeš na webu Klekání.cz a v podcastových službách.

Možná i proto jsem vždycky víc poslouchal, než četl. To se poslední dobou trochu změnilo, ale stále díky tomu, že trávím dost času na cestě od někud někam (nebo se psem na procházce) věnuju hodně času poslechu příběhů jiných. V audioknížkách, jako samostatné audio z různých videorozhovorů, při povídání s kamarády, při sdílení zkušeností o podnikání s jinými kreativními profesionály a hlavně, při poslechu podcastů.

Když jsem byl v březnu na festivalu produkce rádií Prix Bohemia Radio, viděl jsem tam spoustu inspirace pro vlastní tvoření. A jedno mě tak zaujalo, že jsem o tom napsal i status, dokumentární série BBC o předmětech, které formovaly lidskou historii. Konkrétně jejich animované trailery.

A protože mě čím dál víc fascinuje folklor, staré lidové příběhy a související tradice a vyprávění, které vyvolává emoce, dal jsem se tentokrát dohromady s Vaškem a Kristýnou, abych nebyl na všechno sám a spolu jsme uvařili pětidílnou antalogii jejich autorských povídek. Já mluvil a míchal, oni psali.

Ale protože jsem chtěl aby ten projekt byl o něco zajímavější, domluvil jsem se s několika ilustrátory a ke každé povídce nechal vytvořit originální ilustraci s námětem daného dílu. A protože jsou ty ilustrace vážně skvělý, nechám si je udělat i jako plakáty.

Ve čtvrtek, po sedmé hodině večerní, hned jak odbilo klekání jsme dle plánu vydali první dvě z nich.

Vy, co máte rádi moje vyprávění si možná najdete zalíbení i v tomhle novém projektu. Ještě nevíme, kam nás zavede, jak se vyvine. A ani to vědět nechceme. Necháme tomu volný průběh.

Pokud si chceš poshlechnout podizmně strašidelné vyprávění, zamiř na Klekání.cz a nebo pochopitelně na službu pro odebírání podcastů dle vlastního výběru.

Přihlásit k odběru novinek z #PodCarou se můžete zde (při zaškrtnutí políčka).

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.
Neznáš mě? Poslechni si pár dílů.