Vaše jméno je vaše značka píšu, míchám i propaguju sám (až na skládání hudby). Od hledání témat, přes psaní podkladů a nahrávání až ke zveřejnění.
Baví mě to a chci aby byl výsledek co nejlepší.

Nedělám to pochopitelně jen pro sebe.

Můj nehynoucí obdiv si zaslouží sedm statečných.

Je to v průměru sedm z deseti tisíc posluchačů, kteří si najdou čas a nejen že si moji práci poslechnou, to jim nestačí! Jen tahle hrstka má dost odvahy mě podpořit finančně. Jen sedm z deseti tisíc posluchačů mi občas, nebo pravidelně, pošle příspěvek.
Na hudbu, na čas který věnuju psaní, na dobu, kdy se nemůžu věnovat jiné práci, na kafe co spotřebuju při tvorbě.

 

Je několik možností, jak přímo, nebo nepřímo podpořit mě a to co dělám.

 

Staň se jedním ze statečných! Přidej se na Patreonu a posílej pravidelně nějaký příspěvek. Získáš pohled do zákulisí, bonusový a experimentální obsah a pochopitelně i hřejivý pocit přiložené korunky k dílu. Všechny bonusy jsou tady.

Přidaná hodnota za pravidelnou podporu na Patreonu

 

 

Když jsem s podcastem začínal, spousta reakcí od fanoušků byla ve stylu: „Měl bys namluvit nějakou knížku“ nebo „Od tebe bych chtěla poslouchat pohádky na dobrou noc.“ Spousta z vás se přiznala, že moje povídání opravdu jako pohádku na dobrou noc poslouchá. Tak jsem si říkal, proč to doopravdy neudělat? Mám vyprávění vážně rád a pomůžu tím i sobě.

Tak jsem začal dělat pravidelně namluvené pohádky

 

A nebo textové přepisy. Jsou jednou z nejčastěji poptávaných odměn. Důvod toho, proč nejsou veřejně přístupné je hned několik.

Tím hlavním je, že (jak jsem povídal v příběhu o Kreativitě na povel) moje dislexie, disgrafie a co já vím ještě jaká neschopnost psát bez chyb znemožňuje příčetným lidem zvládnout moje texty bez duševní újmy. Pokud o to máš pořád zájem, tohle je cesta.

 

Či snad zvukové pokusy. Protože jsem takový „zvukový závislák,“ který asi měl spíš než v IT pracovat v rozhlase, nebo dělat zvukaře, pořád si s něčím hraju a experimentuju. Asi nejoblíbenějším směrem je binaurální audio (to znamená prostorový zvuk, který jde poslouchat jen na sluchátka). Kromě toho ale zkouším zaznamenat emoce a ducha místa, nebo vymýšlím, jak posunout ty moje povídání ještě dál.

Nevyhovuje ti Patreon? Můžeš získat fakturu do účetnictví! Dej mi vědět!

Nemůžu/nechci dát peníze

Nemůžeš si to finančně dovolit? Nevadí! Naprosto chápu. I já mám děti.

Peníze nerostou na stromě. Většinou. Ale když si oba pomůžeme, můžeš za to dokonce i něco dostat: V tuhle chvíli, ve spolupráci s Twisto, ty i já dostaneme 300 Kč kredit, bez háčku! Fakt. Jen se musíš registrovat a vyžívat Twisto pomocí konkrétního (mého) odkazu.

„No jasně, ale Twisto je jen drahej kontokorent, nebudu nikomu platit procenta za peníze co si půjčím,“ říkáš si.
Když všechno zaplatíš včas, tak není. Funguje to v podstatě opravdu jako úvěr. Ale jen pokud přešvihneš termín, do kterého musíš peníze poslat na účet (nebo zaplatit kartou).

Má to ještě několik dalších výhod:

  • ochrana transakce
  • uhrazení všeho naráz jednou měsíčně
  • možnost platit faktury/složenky jen přeposláním mailu, nahráním PDFka nebo fotky, rovnou z aplikace v mobilu nebo z e-mailu
  • ještě jednou UHRAZENÍ VŠEHO NAJEDNOU! takže se ti nestane, že na něco zapomeneš
  • faktury platí na splatnost, takže je můžeš poslat hned

Pokud hradíš včas, fakt to nic nestojí. Poslání složenky, faktury, nebo platby z eshopu je zadarmo. Měsíční bezúročný období je taky zadarmo. Zaplatím (ano, z něčeho to financovat musí) až ve chvíli, kdy si posunu splátku částku, utracenou minulý měsíc.
A pak je tu ještě několik dalších, skutečně fintech vychytávek. Rozdělení placení za jídlo s kámošema, ApplePay, platební náramek, platební karta… Koukni na nabídku, fakt si myslím, že to stojí za zkoušku a účet můžeš kdykoli zrušit (samo když vyrovnáš to, co visíš).

Na co peníze z podpory jdou

  • na hudbu do podkresu
  • na techniku
  • na jídlo a pití co spálím u tvorby
  • na opodstatnění práce na podcastu před mojí skvělou ženou, bez které by nikdo z nás Vaše jméno je vaše značka nemohl poslouchat (a já chci na slovo poslouchat ji)

Chci tě podpořit jinak, než finančně

Super! Pokud přesvědčíš jednoho kamaráda, nebo kamarádku ať si pustí alespoň jednu epizodu, svůj díl podpory si snadno splníš. Pokud ti to nestačí, můžeš napsat recenzi na iTunes. A pokud chceš být ještě aktivnější, tak nasdílej nějakou epizodu s konkrétním příběhem, který tě fakt zaujal na svůj Facebook, natoč o tom video do „storýčka“ na Instagramu, nebo o tom dej vědět kolegům na Linkedinu.

Mám řád spokojený posluchače. Napiš mi a dej mi vědět, že to co dělám tě fakt baví. Pokud tě to inspirovalo, zaujalo nebo pomohlo, napiš!