O podcastování v Česku: Edita Kudláčová, Dan Tržil a Tomáš Sobel

O podcastování v Česku: Edita Kudláčová, Dan Tržil a Tomáš Sobel

Když jsme s Danem Tržilem zapředli rozhovor o práci, dostali jsme se i k podcastování v Česku. Protože jeden z Danových podcastů pro RedBull má volnější formu, rozhodl se jeden z dílů věnovat právě podcastování.

Snadný poslech epizody na iTunes, nebo epizoda na Spotify.

Většinu zabírá rozhovor s Editou Kudláčovou z kreativního hubu Českého rozhlasu, která se věnuje tvorbě konverzi a tvorbě obsahu pro „nová média“ kam částečně podcasty rovněž patří. Český rozhlas produkuje velké množství audioobsahu, který si o podcastový formát díky své nadčasovosti přímo říká. Ať už to jsou rozhlasové hry, čtení na pokračování, dokumenty, investigativní pořady, nebo rozhovory, posluchač/odběratel podcasti si může snadno rozhodnout co a kdy se mu hodí. Není tak nucený podřídit se schématu vysílání, kterému podléhá tradiční rádio. A právě o tom si s Danem povídá.

Dan motivuje svoje posluchače k produkci vlastního podcastu a nabízí několik témat, která by mohla mít úspěch.

Já se v posledních asi jedenácti minutách zabývám  motivací k tvorbě #VaseJmenoJeVaseZnacka a povídám něco o tom, jak jsem vybíral mikrofon a dával dohromady svůj „nahrávací stan.“ O tom, proč mi jde o kvalitu audia. A taky o tom, jaká byla moje motivace „utopit“ v tvorbě audia tolik času.

Ale hlavně, dávám k dobru pár tipů a triků jak (nejen) podcast zpropagovat, jak k práci na podcastu přistupovat a jaká jsou rizika tvorby podcastu pokud máte tendenci to přehánět s nároky na výsledný výstup ;-)

Rozhovor jsme dělali vzdáleně, metodou „každý si nahraje svoje audio.“ Můžete se inspirovat že i po „telefonu/Skypu“ může být kvalita audia dostatečná.

Přihlásit k odběru novinek z #PodCarou se můžete zde (při zaškrtnutí políčka).

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.
Neznáš mě? Poslechni si pár dílů.