Závislost na platformě vás může připravit o všechno

Závislost na platformě vás může připravit o všechno

Okouzlení sílou sociálních sítí, nebo některou z platforem pro prodej a publikování, může být zavádějící. Člověk dostává spoustu reakcí (většina nebývá kritických). Utvrdí ho to ve způsobu vyjádření pro daný distribuční kanál a časo se pak autor zaměří příliš jen jedním směrem. Každý musí nějak začít. Je dobrý nápad se věnovat jen jednomu způsobu prezentace a nerozvíjet i další?

Stačí mít profily na jiných sociálních sítích? Pomůže mi, když je budu navzájem kombinovat? Jak si pojistit, že mám cestu k oslovení svého publika, i když mě (byť jen dočasně) zablokují?

 Přehrát epizodu na iTunesSpotify

Ze začátku upřednostnění jedné platformy není problém. Více pomáhá, než škodí. Komplikace se začnou objevovat později. „Proč mě najednou nechtějí propagovat, když jsem tak úspěšný?"

 

Jak to tak bývá, jednoduché odpovědi na složité otázky neexistují.  Dvanáctá epizoda nabízí pár tipů a triků, které třeba inspirují jak se nátlaku korporací vyhnout. Pokud možno preventivně, dokud není pozdě.

Je to spousta mravenčí práce. A tak se na to hodí mít nějaké ty pomocníky v podobě těch správných nástrojů, které vám zjednoduší nejčastější úkoly.

Co všechno mě k tomu napadlo si poslechněte sami. Zbytek je už na vás. Já vám můžu jen doporučit, že pokud budete chtít svoje kretivní snažení prodávat nebo publikovat, rádi vám s tím na JuicyFoliu pomůžeme.

A pokud o to budete stát, můžu vám zkusit pomoci s vaší propagací a prodejem osobně.

Odkazy zmíněné v epizodě: 

Austin Kleon, a knížka Steal like an artist. Jeho poznámka na Medium.

Poutavý blog snadno a rychle. Kreativní webový obchůdek s fakturací, skladovým systémem a automatickým schováváním prodaného zboží.

SlingshotChannel. Ostatní odkazy na událost. Článek v Mail on Sunday. Jak dostat na palubu letadla zavírací nože.

MinutovyTip.cz: web na kterém postupně zveřejňuju minutové tipy pro tvorbu obsahu.

Pro mailing používám MailChimp.

Pokáčův „eshop s merchem.“

Web pro pořad Kreativní kreatury.

Vytvoření portfolio webu, vytvoření eshopu. Blog můžete mít jako součást v obou případech. Zkušební verzi si můžete vyzkoušet teď hned, bez rizika a závazků.

Přihlásit se k odběru novinek můžete zde

Textový přepis epizod k dispozici za podporu na Patreonu.

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.