Jak se naučit cokoli a jak překonat strach z věcí co nám nejdou kterému nás naučila škola

Jak se naučit cokoli a jak překonat strach z věcí co nám nejdou kterému nás naučila škola

Psaní epizod je fuška. Toho si asi všimli všichni, kdo poslouchají Vaše jméno je vaše značka pravidelně (stačí se podívat na data publikování). Já si ale nemůžu pomoct a raději než vydat něco s čím nebudu spokojený, tak to prostě odložím.

Několikrát jsem hledal cestu jak se v tom psaní a následném vydávání zlepšit, ale vždycky mi do toho něco vlezlo. Teď třeba zase narození druhé dcery. Kromě toho mi opravdu docela dlouho trvalo najít ten správný příběh. Nakonec se to povedlo.

Přehrát na  iTunes — Spotify

Jedna z překážek, které mi bránily v učení nových věcí býval strach.

Strach z toho, že něco neumím tak se tomu nemá cenu věnovat. Že se to stejně nenaučím. Byl dost podpoření prostředím, ať už školou nebo mým okolím. Člověk se má často snahu přesvědčit, že něco nejde, dokud se o to skutečně nepokusí a ono se mu to podaří.

Tahle epizoda lehce navazuje na předchozí dvě. Hlavně na Jak být kreativní na povel (o tom, že kreativita není zase tak moc černá skříňka a jde naučit) ale i na Abych uměl dobře vařit, musím napřed umět dobře jíst (o postupech vedoucích k tvorbě kvalitních věcí).

Tentokrát to bude o tom (co jsem už načal dříve), jak se naučit něco nového a jak se efektivně zlepšit v něčem, o co mám fakt zájem.

V mém případě je to právě psaní (nejen podkladů pro epizody). Jedná se o deliberate practice (cílevědomé učení/cílevědomou praxi) a to, na co si dát pozor, co cílevědomá činnost je a co není.

Pochopitelně, je to zase zabalené do mého vyprávění a pár poznámek, které jsem nashromáždil když jsem se o deliberate practice sám začal zajímat.

Tentokrát je to taky o nástroji, který mi se zlepšováním pomáhá a který mě zachránil a díky kterému jsem tuhle epizodu (a doufám i další) byl schopen dát dohromady. To už je ale písmenek víc než dost. Nejvyšší čas si patnáctou epizodu poslechnout.

Odkazy z epizody

Přihlásit se k odběru novinek můžete zde

Textový přepis epizod k dispozici za podporu na Patreonu.

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.