Abych uměl dobře vařit, musím napřed umět dobře jíst

Abych uměl dobře vařit, musím napřed umět dobře jíst

Kreativní práce je pěkná fuška. Nejen že je sama o sobě náročná, ale její výsledky navíc hodnotíme každý podle úplně jiných měřítek. Co je pro jednoho skvělý výtvor je pro jiného průměrné. A jako bonus, často jsme sami ke své vlastní práci velmi kritičtí. Tak moc, že nás to někdy zastaví od samotného tvoření (neumím to, tak to vůbec dělat nebudu).

Taková úvaha ale není úplně správná. A právě na ten důvod, proč se nad tím zamyslet z jiného pohledu jsem zkusil nabídnout v dnešní epizodě.

S kreativní tvorbou se navíc pojí spousta dalších věcí. Třeba to, že někdy se člověk snaží sebevíc a ne a ne svoje schopnosti zlepšit. I když si přidá dvě další hodiny cvičení tak se posune buď vůbec, nebo o malinký kousíček.

Třetí věc, které jsem tuhle epizodu věnoval jsou větší projekty. Pro každého může být to „větší“ zase jiné. Ale bez ohledu na to, jak vnímám velikost projektů, stalo se mi, že jsem nebyl schopný ani u těch menší hodně dlouho ani začít. Třeba právě s podklady pro nové epizody podcastů. A proto jsem vzal tenhle díl jako takový útok na vlastní situaci a zkoumání toho, jak se probojovat k výsledkům.

Tohle všechno a ještě něco navíc, na všech obvyklých místech a i s textovým přepisem na Patreonu.

 

 Přehrát epizodu na iTunesSpotify

 

Odkazy zmíněné v epizodě

HDR Hole (HDR propast)

Graf popisující past v podobě HDR.

 

Přihlásit se k odběru novinek můžete zde

Textový přepis epizod k dispozici za podporu na Patreonu.

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.