Důležitost prázdna a užitečného nicnedělání (nejen) pro kreativní práci

Důležitost prázdna a užitečného nicnedělání (nejen) pro kreativní práci

Dokud si může člověk dělat co chce, má dost energie a pracuje na začátku projektu, jde mu to obvykle od ruky skoro samo. S příbývajícím časem, věkem, úkoly a deadliny se ale najednou přistihnu po několika hodinách u počítače s prázdnou stránkou. Ať už jsem měl něco napsat, promyslet, naskicovat nebo prozkoumat. Někdy se zaseknu a čím víc se snažím, tím hůř mi práce jde.

Nedokázal jsem si na to ale přijít sám. Musela mi pomoci moje milovaná žena. Jak se to celé odehrálo a kde jsem si rozbil nos tentokrát, o tom vyprávím v sedmnácté epizodě na více jak jedenapadesáti minutách.

 

Poslouchej na Spotifyna iTunes

Jak už jsou moji stálí posluchači zvyklí, můj podcast je trochu jiný než většina toho co se jako podcast označuje. Tahle epizoda není výjimkou. Proto jsem se snažil svoje vyprávění doprovodit hudbou a zajímavým úvodem, který snad sedí k tomu, co jsem se snažil říct.

Ať se vám líbí!

A pokud se vám líbí vážně hodně, budu rád když se o tuhle epizodu podělíte s ostatními, koho by mohla zajímat a třeba mě i podpoříte na Patreonu, kde najdete textové přepisy všech epizod, povídky Klekání i sto pohádek jako odměnu.

Odkazy z epizody

Přihlásit se k odběru novinek můžete zde

Textový přepis epizod k dispozici za podporu na Patreonu.

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.