Friday night live 2. prosince 2016

Friday night live 2. prosince 2016

Už dlouho přemýšlím nad tím, že budu dělat rozhovory se zajímavými zákazníky JuicyFolia. Ale pořád se k tomu ne a ne dopracovat. Bydlí v různých koutech republiku a práce je tolik, že se to nedá rozumně zatím skloubit.

Tak jsem byl moc rád, když se mi podařilo narazit na Daniela Špačka, který se zmínil že o něčem podobným taky uvažoval, ale nerad mluví sám se sebou. Protože já jsem pořád živý přenos nedělal hlavně proto, že jsem neměl parťáka a chyběla mi motivace, nabídnutou příležitost tvorby obsahu přímo před očima sledujících jsem odmítnout zkrátka nemohl.

A tak se stalo, 2. prosince 2016 v 22.00 večer jsme něco jako rozhovor napříč republikou, díky Skypu zkusili.

Záznam je k dispozici stále na Facebooku. Dana můžete sledovat jak na Facebooku, tak i na Instagramu a má i profil na Behance.

Záznam živýho vysílání:

Z obsahu: proč je lepší používat na skicování a kontury pero s tuší (inkoustem) a ne Centropenky či podobný fixový malovátka, s přítlakem nemusíte malovat jen na tabletu, jaký použít skicáře pro pohodlnou práci, proč klidně skicovat na trochu horší papír, jak přistupovat k malování potomka a podporovat ho v něm, proč nechat děti malovat po zdech, jak se Dan dostal k malování a o jeho začátcích se 3D grafikou, jak vidí talent a že v ilustrování neexistují zkratky. To všechno a spousta dalšího ve dvou hodinách.

Seznam zmíněných nástrojů a vychytávek:

Flexbook sketchbooks

- PILOT FALCON FOUNTAIN PEN - BLACK/RHODIUM, SOFT EXTRA-FINE

- De Atramentis Document Black

Co při tom vzniklo (Danův FB):

Danův Instagram:

Upoutávka na večer:

Přihlásit k odběru novinek z #PodCarou se můžete zde (při zaškrtnutí políčka).

Chcete poradit? Můžete si vyzkoušet konzultaci bez rizika.
Neznáš mě? Poslechni si pár dílů.